اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهنظری ندارمقابل قبولهعالی بود 49 رای | 4٫08 امتیاز
Loading...

دوربین مدار بسته بستری امن در خانه و ساختمان هوشمند

۰۹
خرداد
۱۳۹۸
دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته هوشمند از مهمترین ارکان یک خانه هوشمند و ساختمان هوشمند به شمار می آید. امنیت هدفمند و هوشمند با نصب دوربین مدار بسته با توجه به گستردگی تکنولوژی هوشمند ضروری به نظر می رسد. همچنین امروزه نیز رشد سیستم ها و تجهیزات امنیتی دارای یک روند صعودی بوده که این موضوع سبب شده تا بشر به دستگاه های امنیتی دسترسی بیشتری داشته باشد. همان طور که در قسمت اول دوربین های مدار بسته گفته شد این روز ها کمتر کسی است که با عملکرد دوربین مداربسته آشنا نباشد اما همان طور که می دانیم چیزی که این روزها تمامی تجهیزات زندگی انسان را به نوعی شگفت انگیز می کند تکنولوژی هوشمند و تکنولوژی اینترنت اشیا است. پسوند هوشمند سبب شده تا خانه هوشمند ما یا ساختمان هوشمند ما هر روز بهتر از دیروز آسایش و رفاه را برای ما به ارمغان بیاورد. هوشمند سازی ساختمان و هوشمند سازی خانه این روزها بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. اما  شاید بتوان گفت ابزاری که هر خانه یا ساختمان به آن احتیاج دارد یک چشم محافظ به منظور کنترل عملکرد، امنیت و نظارت و … است که به طور معمول با نصب دوربین مدار بسته هوشمند این امکان فراهم می شود.

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته و ویژگی های آن در نظارت خانه هوشمند

از ویژگی های جذاب نصب دوربین مدار بسته هوشمند می توان به نقش حفاظتی و نظارتی آن اشاره کرد. پیشرفت علم و افزایش روند رشد علمی جامعه شرایطی را فراهم کرده تا اغلب مردم به زندگی ماشینی روی بیاورند و دیگر کمتر کسی از القابی نظیر پرستار کودک و یا نگهبان خانه استفاده کند چرا که دوربین مدار بسته هوشمند به کمک تکنولوژی اینترنت اشیا (iot) این قابلیت را برای ساختمان هوشمند شما قرار داده تا در هر زمان که بخواهید به فضای داخلی و خارجی خانه خود نظارت داشته باشید. از ویژگی های منحصر به فرد دوربین مداربسته می توان به ایفای نقش آن به عنوان چشم هوشمند اشاره کرد چرا که نصب دوربین مدار بسته هوشمند قابلیت این را دارد که عملکرد افرادی نظیر پستچی، نظافت چی و افراد ناشناس را در نظر بگیرد و گزارش لحظه به لحظه عملکرد آن ها را برای شما بفرستد.

از ویژگی های دیگر جالب و شگفت انگیز این دستگاه می توان به این موضوع اشاره کرد که شما می توانید به دوربین مدار بسته هوشمند خود پیام ارسال کنید و ورود و خروج افراد را به آن ها گوشزد کنید. دوربین های مدار بسته هوشمند می توانند تصاویر را هم زمان برای چند نفر ارسال کنند و این یعنی نظارت چند نفر بر یک کار به طور مثال در یک مدرسه هوشمند عملکرد یک دانش آموز را می تواند افرادی نظیر والدین، مدیر مدرسه و دستیار هوشمند زیر نظر بگیرد. دوربین مدار بسته هوشمند قابلیت کار با باتری را دارا می باشند که این قابلیت بر مزایای آن می افزاید چرا که شما می توانید حتی در زمانی که سیستم برق شهری دچار اختلال است هم از نظارت بر خانه هوشمند خود غافل نمانید. دوربین های مدار بسته هوشمند در ابعاد و اندازه های مختلف به منظور استفاده از آن ها در قسمت های مختلف محل زندگی شما ساخته شده و شما قادر خواهید بود مطابق با نیاز خود از سیستم هوشمند دوربین مدار بسته به بهترین نحو استفاده کنید.

 

از مزایای دیگر دوربین مدار بسته هوشمند می توان به مبحث حضور کودک در خانه اشاره کرد به عنوان مثال کودک شما در طول روز ممکن است در معرض بسیاری از خطراتی نظیر برق گرفتگی و یا سوختگی باشد دوربین مدار بسته هوشمند در صورت احساس کمترین خطر به شما گزارش خواهد داد. این است قدرت اینترنت اشیاء توام با دوربین مدار بسته که سبب شده تا نیمی از کارهای نظارتی توسط یک چشم کوچک هوشمند اداره شود. یکی از ویژگی های دیگر دوربین مدار بسته هوشمند که فارغ از تمامی مسائل نظارتی است مبحث حضور در همه وقت است. شما می توانید از طریق سیستم هوشمند دوربین مدار بسته خود در کنار همسر یا کودک خود حضور داشته باشید ارتباط تصویری از طریق سیستم iot و دوربین مداربسته هوشمند به شما اجازه خواهد داد تا لحظات زیبای زندگی خود را به بهترین نحو به تصویر بکشید.

دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته هوشمند دارای منوی آسان جهت استفاده، زاویه دید باز، نصب آسان و انتقال و ذخیره سازی عکس ها می باشند. دوربین های مداربسته قابلیت اتصال به سیستم های اندروید، IOS و سیستم عامل کامپیوتر را نیز دارا می باشند. از ویژگی های دیگر دوربین مدار بسته می توان به قابلیت تطابق و همخوانی تصویر واقعی و ضبط شده اشاره کرد. متاسفانه بسیاری از تصاویر در دوربین مداربسته معمولی با تصویر اصلی تطابق ندارد. سیستم هوشمند ساز در دوربین های مدار بسته این مشکل را برای هواداران زندگی هوشمند حل کرده است.

مقاله مرتبط:   سیستم هوشمند مدارس

با نصب دوربین مداربسته در ساختمان هوشمند و خانه هوشمند شما قابلیت شمارش و تشخیص افراد را دارند به طور مثال زمانی که شما تنها به پرستار کودک اجازه ورود به خانه هوشمند خود را داده اید پرستار کودک شما نمی تواند شخص دیگری را به جای خود یا افراد دیگری را همراه خود به خانه شما بیاورد تنها در صورتی این قضیه امکان پذیر است که شما اجازه دهید چرا که دوربین مدار بسته هوشمند شما از طریق پیامک با شما در ارتباط است.

از امکانات دیگر دوربین مدار بسته هوشمند در هوشمند سازی ساختمان می توان به قابلیت ضد آب بودن و مقاومت آن در برابر گرد و غبار اشاره کرد این قابلیت سبب شده تا شما فارغ از محل زندگی خود برای خرید دوربین مدار بسته هوشمند برای خانه یا مدرسه خود ترغیب شوید.

دوربین مدار بسته هوشمند

جدید ترین دوربین مدار بسته هوشمند شرکت سامسونگ

نسل جدید دوربین های مدار بسته هوشمند شرکت سامسونگ قابلیت چرخش 360 درجه را دارد که می تواند عملکرد و حرکت افراد ناشناس را در هر سمت از خانه هوشمند و ساختمان هوشمند در نظر بگیرد. کیفیت دوربین مدار بسته هوشمند در جهت فیلم برداری و عکاسی بسیار بالا است و قابلیت فیلم برداری به حالت full HD را خواهد داشت. دوربین های مداربسته هوشمند سامسونگ دارای یک میکروفن و یک اسپیکر هوشمند نیز می باشند که با اتصال به امواج وای فای می توانند مکالمه دو نفر را ثبت و ضبط کنند. از ویژگی های حیرت انگیز دوربین های مداربسته سامسونگ که می تواند در هوشمند سازی ساختمان پرکاربرد باشد قابلیت دید در شب و تشخیص آتش و آلارم آن اشاره کرد. دوربین مدار بسته هوشمند شما قابلیت این را دارد که هنگام سوانحی نظیر آتش سوزی به تمامی افراد خانه یا آپارتمان هشدار دهد و آن ها را از وجود چنین خطری آگاه کند.

دوربین مدار بسته هوشمند و دیگر ویژگی های آن در هوشمند سازی

دوربین مدار بسته فقط در حوزه امنیت یک خانه هوشمند کار نمی کند. عموم مردم فکر می کنند که با نصب دوربین مدار بسته تنها به امنیت ساختمان هوشمند خود کمک می کنند در صورتی که این تعبیری کاملا اشتباه است. دوربین مدار بسته هوشمند دارای عملکرد های کاملا خاص و شگفت انگیزی است که آن را از دوربین های مداربسته ساده متمایز می کند. دوربین های مدار بسته هوشمند بسیار مناسب برای دوستداران مستند سازی هستند چرا که آن ها می توانند از طریق دوربین مدار بسته هوشمند خود از وضعیت کوچ حیوانات یا نحوه زندگی یک جاندار آگاه شود. همچنین بر اساس آخرین تحقیقات در شرکت ها و سازمان ها مشخص شده است که دوربین مداربسته هوشمند سبب افزایش راندمان عملکرد کارمندان شده است.

دوربین مدار بسته

نتیجه گیری

فراموش نکنیم که واژه هوشمند مکمل کلمه اینترنت اشیا (iot) است تا زمانی که بستری به نام iot وجود نداشته باشد نمی توانیم آن ابزار را هوشمند بخوانیم چرا که تکنولوژی اینترنت اشیاء به ابزاری نظیر دوربین مداربسته هوشمند، کلید پریز هوشمند و … جان می بخشد.

تعبیر غلطی که در ذهن عموم مردم شکل گرفته این است که دوربین مدار بسته هوشمند صرفا برای امور امنیتی و جلوگیری از سرقت در خانه هوشمند و ساختمان هوشمند استفاده می شود در صورتی که با نصب دوربین مدار بسته هوشمند که یک دستگاه چند منظوره است به انسان در جهت زندگی هوشمند کمک می کند. با تمام این تفاسیر به یاد داشته باشید در صورت سرقت در خانه هوشمند خود شما می توانید از طریق تصاویر ثبت شده از طریق دوربین مداربسته هوشمند خود سارق را شناسایی کنید و یا از این اطلاعات ثبت شده در دادگاه استفاده کنید. در ادامه تاکید می کنیم ابزار هوشمندی نظیر دوربین مداربسته در عین عملکرد نظارتی در معرض خطراتی نظیر هک است. از سارقین اینترنتی نباید غافل بود چرا که آن ها می توانند از طریق فنون و شگرد های خود به حریم خصوصی شما راه بیابند. شما می توانید با مطالعه دیگر مطالب ااز جمله قفل و در هوشمند امنیت خانه هوشمند و ساختمان هوشمند خود را دوچندان کنید.