• تلفن: 1800.899.900
  • ایمیل: info@karotech.ir
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

سیستم های کنترل آب و گاز

سیستم های کنترل آب و گاز

گجت های هوشمند، لازمه هر خانه

از کلیدی ترین بخش های مهم یک ساختمان سیستم های آبی و گازی بوده و مدیریت و کنترل این بخش علاوه بر تاثیرگذاری بر مدیریت مصرف انرژی، نقش مهمی در حفظ امنیت یک ساختمان ایفا می کند. هوشمند سازی خانه و ساختمان می تواند این مدیریت را هدفمند کرده و آسایش و رفاه را برای کاربران به ارمغان آورد. سنسورها از جمله ابزارهای کلیدی ساختمان هوشمند هستند.

از جمله سنسورهایی که در ساختمان های هوشمند به دلیل تشخیص به موقع شکستن لوله و نشت آب مورد استفاده قرار می گیرد، سنسور نشت مایعات است. این سنسورها در محل های خاصی که احتمال نشت آب می رود قرار داده می شود و در صورت وجود نشت آب سنسورها واکنش نشان داده وضعیت را به سیستم کنترل کننده مرکزی اطلاع می دهد. نتیجه این موضوع می تواند ارسال پیام هشدار و آلارم به کاربر و یا قطع کلی آب باشد. بخش دیگری که در ساختمان هوشمند بویژه خانه های ویلایی کاربردی است، آبیاری هوشمند است که نقش موثری در جلوگیری هدر رفت آب و مدیریت کامل آبیاری دارد. از دیگر سنسورهای ساختمان هوشمند سنسورهای تشخیص نشت گاز هستند و در صورت بروز نشتی با اتصال به شیرهای قطع اتوماتیک جریان گاز، نقش موثری در جلوگیری از بروز آتش سوزی، انفجار یا خفگی حبس شدگان داخل ساختمان های هوشمند بر اثر استنشاق گاز دارد.

سنسور هوشمند نشت آب

گاهی يک نشت آب ساده باعث می شود خسارات زيادی به ساختمان وارد شود. آب ممكن است از ماشين لباسشويی، ظرفشويی، سينک آشپزخانه، مخزن گرمايش آب، يخچال، آکواریوم و ... نشت كند. برای جلوگيری از اين اتفاق كافی است سنسور هشدار نشتی آب هوشمند در مجاورت هريک از این بخش ها نصب شود. سناریوپذیری این سنسورها، قدرت تحریک پذیری بالا، تشخیص سریع و ایجاد ارتباط با دیگر بخش های هوشمندسازی ویژگی شاخص سنسورهای استاندارد هوشمند نشت آب است. این گونه که می توان سنسور نشتی آب را توسط اپليكيشن به يكی از آژيرهای خطر در ساختمان متصل کرد و یا در صورت بروز نشتی سیستم آب به طور خودکار قطع گردد.

مشاهده محصولات مرتبط
KaroTech

سنسور هوشمند نشت گاز

نشتی گاز بویژه در زمان زلزله بسیار اتفاق می افتد و نقطه حساس هر بخش ساختمانی به شمار می آید. بهره گیری از سنسورهای هوشمند نشت گاز در حفظ ایمنی ساختمان ضروری به نظر می رسد. قابلیت فعال سازی اتوماتیک سیستم های تهویه، قابلیت تنظیم میزان حساسیت دستگاه نسبت به گازهای مختلف و اشتعال زا، قابلیت هشدار با آژیر و ارسال پیام آلارم به اپلیکیشن تلفن همراه در زمان نشت گاز، قابلیت میکرو کنترلر، قابلیت قطع اتوماتیک مسیر گاز از طریق شیرهای اصلی، تنظیم حساسیت در شرایط متفاوت آب و هوایی و قابلیت نصب و استفاده آسان از شاخصه های سنسورهای هوشمند نشت گاز استاندارد است.

مشاهده محصولات مرتبط
KaroTech