اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهنظری ندارمقابل قبولهعالی بود 17 رای | 4٫47 امتیاز
Loading...

ویژگی های یک خانه یا ساختمان هوشمند استاندارد

۲۲
بهمن
۱۳۹۷
standard Smart home

ویژگی های یک خانه هوشمند و یا ساختمان هوشمند استاندارد چیست؟

خانه مکانی برای آرامش و راحتی انسانی است که در آن زندگی می کند. اما یک خانه خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد که آن را از هر نظر زیبا تر، امن تر و راحت تر کند. یکی از جدیدترین ویژگی هایی که در سالهای اخیر به یک خانه اضافه شده است هوشمندسازی خانه است.

هوشمندسازی به این معناست که بشر بتواند به وسیله عقل خود وسیله ایی بسازد که بتواند راحتی و آسایش خود را فراهم کند. در این هنگام می توان از واژه هوشمند استفاده کرد. مانند تلفن همراه هوشمند.

از طرفی استانداردسازی خانه و هوشمندسازی استاندارد نیز حائز اهمیت است. زمانی که بشر بتواند وسیله ساخته شده خود را آزمایش کند و در آن آزمایش هیچ خطایی وجود نداشته باشد می توان از واژه استاندارد استفاده کرد. بنابراین به خانه ای هوشمند و استاندارد گویند که از هر نظر آزمایش شده و بشر جوری آن را طراحی کرده که می توان در آن احساس امنیت و راحتی داشت.

یک خانه هوشمند استاندارد علاوه بر تجهیزات اولیه دارای یک سری ابزار و مزایایی است که سبب کاهش مصرف انرژی ساختمان، زیبایی و به روز شدن، افزایش امنیت و رفاه، تنظیم دمای خانه و تهویه مناسب خانه می شود.

smart-home-property

در این مقاله قصد داریم شما را با یک خانه هوشمند و استاندارد آشنا کنیم.

1- جنس مصالح یک خانه هوشمند استاندارد از چیست؟

آیا زمان استفاده از مصالح سنگین سرنیامده؟
تا کی باید شاهد زیر آوار ماندن عزیزانمان در یک زلزله باشیم؟
جنس مصالح یک خانه استاندارد بسیار سبک و غیر قابل اشتعال است. و در صورت بروز زلزله احتمال خفگی در زیر آوار را کم می کند.

2- ویلچر هوشمند چه کمکی به ساختمان هوشمند می کند؟

آسانسورهای آپارتمان شما تا چند ظرفیت را تحمل می کنند؟
امروزه ویلچرهای هوشمند این امکان را به افراد معلول و سالمند میدهد که به سادگی و بدون کمک کسی از پله های آپارتمان بالا بروند. این موضوع سبب شده تا دیگر با ویلچر های بزرگ و سنگین که به سختی درون آسانسور جای می گرفتند خداحافظی کنیم.

3- امنیت در یک خانه هوشمند استاندارد چگونه است؟

هنوز هم کلید خانه خود را گم می کنید؟
در یک خانه هوشمند کلید هر شخص در دستان اوست! وجود حسگرهایی هوشمندانه برای تشخیص اثر انگشت به منظور امنیت هر چه بیشتر و آسایش فرد در یک خانه استاندارد است.
هر کجا در هر زمان شما می توانید توسط اپلیکیشنی خاص خانه خود را از راه دور ببینید و از امنیت خانه آگاه شوید.

4- چگونه نور خورشید را در خدمت ساختمان هوشمند خود قرار دهیم؟

آیا از کمبود ویتامین دی رنج می برید؟
آیا گل های موجود در گلخانه شما وابسته به نور خورشید هستند؟
امروزه پیشرفت علم سبب شده تا بشر بتواند تنها با فشار دادن یک دکمه خانه خود را در جهت نور خورشید قرار دهد و تمام ساعات روز از نور خورشید بهره مند شود. هوشمندسازی خانه این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم از نور خورشید به منظور استفاده در آبگرمکن خورشیدی استفاده کنیم.

5- سنسور های خانه هوشمند چه امکاناتی به ما می دهد؟

مقاله مرتبط:   شرکت خوشه ایی زیمنس از گذشته تاکنون

سنسورهای طراحی شده در ساختمان هوشمند به صورتی است که دمای خانه حالت نرمال خواهد داشت و شما می توانید توسط یک کنترل لامپ های خانه خود را مدیریت کنید.
سنسورهای هوشمندانه ای که بر روی پرده های یک خانه هوشمند قرار دارد این امکان را به فرد می دهد تا در هر زمان که بخواهد بتواند بدون مزاحمت روشنایی روز در اتاق خواب خود استراحت کند.

6- چگونه پریزهای هوشمند در خدمت یک خانه هوشمند هستند؟

در یک ساختمان هوشمند استاندارد پریزها به گونه قرار دارند تا کمترین خطر را برای کودکان آن خانه داشته باشند. این پریز ها به گونه ایی طراحی شده تا در صورت وجود یک جسم خارجی جریان برق را قطع کنند. یا با طراحی یک تایمر جریان برق را در زمان مشخصی قطع کند تا از تلف شدن انرژی جلوگیری کند.

7-گنجه هایی هوشمند به چه صورت درون یک خانه هوشمند و استاندارد قرار دارند؟

کمدها و کشوها و کابینت های خانه هوشمند دارای ضخامت کم و رنگ تیره ایی است که در صورت شناسایی فرد به صورت خودکار روشن شده و فرد را از وسایل موجود در گنجه آگاه می کند این قابلیت باعث شده که دیگر نیاز به یادداشت برداری از وسایل موجود در گنجه ها نباشید.

8- یخچال هایی با قابلیت هوشمند چگونه در اختیار یک خانه هوشمند قرار می گیرند؟

یخچال های استانداردی که دارای بدنه شیشه ایی تیره رنگ که تنها با فشار دادن یک دکمه ما را از وسایل مورد در یخچال آگاه می کنند و باعث کاهش اتلاف انرژی می شوند.

9- اجاق گازهای ضد خطر در یک خانه هوشمند به چه صورت عمل می کنند؟

سالانه چند بار مواد اولیه خود را در اثر سوختن غذا از بین می برید؟
چند بار در سال دستتان توسط اجاق گاز می سوزد.
اجاق گازهای هوشمندی که با جریان مغناطیسی کار می کنند و فقط در حضور ابزاری خاص گرم می شوند و با توجه به تایمر خود در زمانی مشخص قطر شعله را تغییر می دهند.

10- سوخت یک خانه هوشمند و استاندارد از چیست؟

سوخت های فسیلی تا چند نسل دیگر جوابگو ماست؟
تا کی قرار است از سوخت هایی استفاده کنیم که موجب آلودگی آب و خاک و هوا شوند؟

در پشت بام یک ساختمان هوشمند سلول های خورشیدی استانداردی وجود دارد که نور خورشید را در خود ذخیره کرده و سپس موجب تامین آب گرم آن خانه میشود. امروزه آبگرمکن های خورشیدی این امکان را به ما می دهد که از سوخت های فسیلی حداقل استفاده را نماییم و همچنین موجب کاهش هزینه در یک آپارتمان می شود. همچنین اگر شما دوستدار طبیعت باشید با استفاده از منبع طبیعی چون خورشید از آلودگی هوا جلوگیری می کنید.

اینها تنها بخشی از ویژگی های یک خانه هوشمند و استاندارد است که باید در هوشمندسازی خانه به آن توجه کرد. تمام این خصوصیات فقط و فقط به منظور آسایش و امنیت انسان در نظر گرفته شده است. امروزه عقل انسان این امکان را به او می دهد تا بتواند در مسیر پیشرفت خانه سازی روز به روز هوشمند تر و استاندارد تر حرکت کند.