اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهنظری ندارمقابل قبولهعالی بود 21 رای | 4٫38 امتیاز
Loading...

هر آنچه که باید در مورد یک هتل هوشمند بدانیم

۲۱
فروردین
۱۳۹۸
هتل-هوشمند

 هتل هوشمند

انسان از دیرباز تا اکنون میل به آسایش و راحتی و رفاه داشته و کشف و اختراع سیستم های هوشمند آرامش و راحتی را در خانه هوشمند، آبیاری هوشمند، مدرسه هوشمند و … به انسان هدیه داده است.

پیشرفت علم سبب شده تا شرکت های زیادی در ایران در زمینه هوشمندسازی و استفاده از تکنولوژی هوشمند فعالیت کنند که از جمله این شرکت ها می توان به شرکت هوشمندسازی کاروتک اشاره کرد. از فعالیت های شرکت کاروتک می توان به خانه هوشمند، ساختمان هوشمند، آبیاری هوشمند، مدرسه هوشمند و … اشاره کرد.

عده ایی برای تفریح و گردش مجبور به اسکان چند روزه به یک محل دور از شهر خود هستند و عده ایی به منظور یک مسافرت کاری یا جلسه مهم مجبور به مسافرت هستند.

فرض کنید یک پزشک برای انجام یک عمل مهم و حیاتی مجبور به ترک محل زندگی خود است اما او برای انجام یک عمل موفقیت آمیز به چه چیزی هایی نیاز دارد؟ نخستین چیزی که ذهن انسان را به خود مشغول می کند محل زندگی و میزان استراحت است. همه این ها نشان دهنده این است که اولین قدم برای داشتن یک مسافرت خوب کاری یا تفریحی داشتن محل اسکان است. این روزها کمتر کسی است که اسم هایی نظیر هتل، مسافرخانه یا ویلا را نشنیده باشد در این مقاله قصد داریم شما را با هر آنچه که باید در مورد یک هتل هوشمند و استاندارد بدانید آشنا کنیم.

هتل-هوشمند

تاریخچه ای از هتل ها؛ از سوئیس تا ایران

 قبل از هر چیز باید بگوییم هتل واژه ایی فرانسوی می باشد و به معنای ساختمانی که در آن بازدیدکننده زیاد است ولی پس از آن که این واژه به زبان انگلیسی وارد شد معنای اسکان مسافر را به خود گرفت.

زادگاه و ساخت اولین هتل ها در کشور های اروپایی بود. سوئیسی ها اولین کسانی بودند که مکانی برای اسکان مسافر ساختند. در سال 1760 اشراف زادگان و ثروتمندان برای حفظ هر چه بیشتر ثروت خود به صنعت ساختمان سازی و جذب توریست روی آوردند. اولین هتل ها را که امروزه با نام قهوه خانه از آن ها یاد می کنند اتاق های کوچکی بود به منظور استراحت و اسکان افرادی که به کشورهای مختلف سفر می کنند.

رشد و تکامل هتل ها در سال 1994 با تاسیس سیتی هتل در نیویورک رونق گرفت و پس از آن تمام مردم دنیا سعی به ساخت ساختمان هایی با نام هتل به منظور کسب و کار خود و هم چنین اسکان مسافران داشتند.

در سال 1930 بازار کار هتل سازی به طور کامل کساد شد و عده کمی به منظور اسکان از هتل ها استفاده می کردند اما با شروع جنگ جهانی دوم دوباره رونق به ساخت هتل و هتل داری بازگشت به طوری که عده ایی با خرید هتل های کوچک اقدام به ساخت هتل های زنجیره ایی کردند.

ایران در زمان هخامنشیان مکان هایی به اسم کاروانسرا به منظور استراحت چاپار ها داشته اما در سال 1306مهاجری از کشور روسیه با تاسیس قنادی و مدتی بعد با ساخت کافه ایی در کنارش توانست لقب اولین سازننده هتل در ایران به خود دهد. با شروع جنگ جهانی و ورود عده زیادی از افسران و سربازان متفقین صنعت هتل داری در ایران از رونق افتاد و عده زیادی مجبور به تعطیلی کافه ها و رستوران های خود شدند.

پس به طور کلی از مباحث بالا می توان نتیجه گرفت که رستوران ها و کافه ها بستری برای ساخت هتل ها و مسافرخانه ها بودند. امروزه هتل ها به علت تامین غذا، سرو انواع نوشیدنی ها، داشتن انواع تورهای مسافرتی و … تبدیل به یک صنعت عظیم جهانگردی شدند که نباید آن را انکار کرد.

همان طور که در مطالب بالا گفته شد امروزه سیستم هوشمند بخش عظیمی از زندگی ما را در برگرفته که باید از آن به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی استفاده کرد. مبحث هوشمندسازی از قرن 20 وارد دنیا انسان شد و دنیای صنعت، کشاورزی، آموزشی، تفریحی و … را تحت شعاع قرار داد.

هتل-هوشمند

توفقگاه هوشمند برای زندگی هوشمند

یک هتل هوشمند و ساختمان هوشمند در وهله اول برای مدیریت هتل راحتی را به ارمغان می آورد. زمانی که مدیر هتل، هتل خود از حالت ساده به حالت هوشمند مبدل کند در اولین گام هزینه برق، آب را به حداقل می رساند. یک هتل دار با هوشمندسازی هتل خود می تواند تنها با زدن یک کلید از 50 درصد اتلاف انرژی و هزینه جلوگیری کند. با هوشمند سازی هتل خود نه تنها باعث جذب مشتری خواهد شد بلکه سبب افزایش سیستم امنیتی هتل خود نیز می شود. هوشمندسازی هتل در هنگام بروز خطرات احتمالی نظیر آتش سوزی و برق گرفتگی هم بهترین گزینه برای هتل شماست. یک هتل دار با سیستم هوشمند نورپردازی خود نه تنها باعث کاهش هدر رفت انرژی خواهد شد بلکه باعث تسخیر و جذب مشتری به هتل خود می شود.

مقاله مرتبط:   اینترنت اشیا یاIOT و تحولی که ایجاد کرد (بخش اول)

با هوشمندسازی هتل خود شما می توانید در به سادگی بر عملکرد کارکنان خود نظارت داشته باشید کارکنان هم می توانند به موقع به کارهای خود برسند زیرا با هوشمندی هتل رزرو اتاق به سادگی انجام می گیرد.

مزایای هتل هوشمند چیست؟

افرادی که قصد اسکان در هتل یک شهر را دارند انتخاب یک هتل هوشمند بهترین گزینه است زیرا  هر زمان که بخواهید از طریق حساب کاربری خود به صورت آنلاین سفارش هتل هوشمند دهید. پس از انتخاب اتاق خود، شما با یک سیستم هوشمند خوش آمد گویی رو به رو خواهید شد و می توانید از طریق ریموت هوشمند اتاق خود را در هتل هوشمند مدیریت کنید.

در زمان اقامت خود می توانید هر زمان که بخواهید از دما و تهویه هوا، حالت آب و هوا، حرکت پرده ها، سیستم روشنایی، سیستم امنیت و …  توسط ریموت هوشمند یا گجت پوششی خود آگاه شوید. با تنظیم ریموت هوشمند خود خواهید توانست قرارهای کاری خود را در زمان مورد نظر خود تنظیم کنید. سنسورها حسگرهای تعبیه شده در هتل هوشمند شما سبب کاهش مصرف برق و اتلاف انرژی می شود و دمای اتاق شما را در حالت مطلوب قرار خواهد داد.

هتل های هوشمند دارای حالت های نظافتی، میهمان، شب، روز و … می باشند که این امکان سبب عدم ایجاد مزاحمت برای شما است و شما می توانید یک روز را به دور هر گونه مزاحمت سپری کنید. در حالت عکس آن می توانید هر زمان که بخواهید توسط ریموت خود پیش خدمت را نزد بخوانید و از او در زمینه خدماتی کمک بخواهید.

با داشتن ریموت هوشمند خود می توانید کارکنان را از بروز هر گونه اختلال آگاه کنید به طور مثال زمانی که سیستم گرمایشی یا سرمایشی اتاق شما دچار اختلال است شما می توانید توسط ریموت هوشمند خود کارکنان هتل را از بروز این مشکل آگاه کنید.

هتل-هوشمند

مزایای خارق العاده در هتل های هوشمند منحصر به فرد

شناخت و تشخیص هتل های خارق العاده جهان یک مبحث جذاب برای همه ماست. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های منحصر به فرد 5 هتل هوشمند جهان آشنا کنیم.

  • هتل هوشمندی در بارسلونا که دارای تلوزیون های فوق باریک وابسته به امواج وای فای است هر اتاق این هتل مجهز به یک استخر خصوصی می باشد.
  • در نیویورک هتل هوشمندی وجود دارد که وظیفه حمل و جاسازی چمدان ها از طریق رباط ها صورت می گیرد و شما می توانید هر وقت که بخواهید دیوار رو به رو تخت خود را تبدیل به یک تلوزیون کنید.
  • در هتل هوشمندی در واشنگتن سیستم تفریح مجازی وجود دارد که در هنگام کسالت به شما پیشنهاد بازی گلف مجازی در کف اتاق را می دهد.

4- هتل هوشمند موجود در نیویورک این امکان را در هنگام مسواک زدن به شما خواهد داد که از طریق آینه سرویس بهداشتی به تماشای تلوزیون بپردازید.

5- هتل هوشمند موجود در کشور چین اسکان شما را در کپسول های فضایی ترتیب می دهد و شما می توانید مدتی را در یک کپسول فضایی رویا پردازی کنید.

با تمامی تفاسیر بالا شرکت تکنولوژی هوشمند کارو با بهره گیری از جدیدترین محصولات هوشمند سازی، پیشنهاد هوشمندسازی سیستم های مختلف هتل را در بخش های روشنایی، نورپردازی، گرمایشی، سرمایشی، پرده ها، پخش موسیقی  و … را به تمام مدیران هتل ها ارائه می دهد.