اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهنظری ندارمقابل قبولهعالی بود 20 رای | 4٫30 امتیاز
Loading...

قفل و در هوشمند در خانه هوشمند

۱۷
فروردین
۱۳۹۸
در-هوشمند

قفل و در هوشمند

نخستین رکن اصلی یک خانه یا به بیان ساده تر ابزاری که یک خانه را از قسمت های دیگر جدا می کند و آن را می سازد درب است. یک درب متشکل از یک پوشش جهت زیبایی و کاور و یک یا چند قفل و چند کلید است. یک در هوشمند سبب کاهش اتلاف انرژی، افزایش ایمنی و کاهش خطراتی نظیر آتش سوزی در خانه هوشمند می شود. همان طورکه واقف هستیم لازمه یک خانه هوشمند، درب هوشمند و قفل هوشمند است.

تکنولوژی هوشمند کارو در عرصه هوشمندسازی این امکان را به تمامی هواداران زندگی به سبک هوشمند داده که بتوانند در ساختمان هوشمند یا خانه هوشمند خود از درهای هوشمند ضد حریق و ایمن استفاده کنند.

از تخته های چوبی تا درب های هوشمند

شواهد و نوشته ها حاکی از آن است که صنعت در و پنجره سازی از زمان مادها وجود داشته و آن ها برای مراقبت از خود در برابر سرما، گرما، حیوانات وحشی و حفظ حریم خصوصی خود اقدام به ساخت در هایی از جنس چوب شده اند. انسان به علت استحکام بالا، سبکی چوب نسبت به آهن و سنگ، سهولت در باز و بسته شدن و …. از برش تنه درختان تنومند به منظور ساختن در استفاده کرد. سند و مدرک این سخنان را می توان از آثار به جای مانده در تخت جمشید دید.

درها برای مصریان خیلی با ارزش بودند. نقاشی به جای مانده در مقبره فراعنه مصر نشان دهنده در های چوبی به منظور محافظت از خدایان خود در برابر خطرات احتمالی بوده است هم چنین عقاید مصری ها بر این بود که در ها راهی برای رسیدن به خدا است.

درکشورهایی نظیر سوریه به علت کمبود درخت برای ساخت در از سنگ های گرانیت و بازالت به منظور ساخت در استفاده می شد که به مراتب در های سنگی خصوصا برای قلعه های پادشاهان و ورودی شهر مناسب تر و بهتر بود.

در تصاویر و گذشته یونان و رم درهای دو لنگه، سه لنگه و تاشو مشاهده شده که نشان دهنده پیشرفت و تکامل هر چه بیشتر این کشور ها می باشد. نقاشی ها و آثار به جای مانده نشان دهنده اولین در تاشو در معابد و مقبره های یونان می باشد.

اولین در اتوماتیک جهان در قرن اول میلادی در توسط هرون اسکندرانی ریاضی دان و مهندس یونانی ساخته شد شیوه کار این در اتوماتیک به این صورت بود که انتقال دمای بالا توسط کشیش به ظرف های بزرگ برنجی سبب افزایش حجم و بخار می شد و سپس  در به وسیله قرقره و طناب گشوده می شد به بیان ساده تر می توان گفت که ظرف بزرگ برنجی حکم یک وزنه بزرگ را داشت. این در اتوماتیک در مقبره یونان قرار داشت. پس از آن اولین در اتوماتیک پیشرفته که توسط حرکات پا گشوده می شد در در کتابخانه یانگ سوئی کشور چین ساخته شد.

اولین در اتوماتیک امروزی در سال 1931 در یکی از رستوران های واقع در کشور آمریکا توسط شرکت استنلی به منظور باز شدن در آشپزخانه بدون کمک دست و سهولت رفت و آمد گارسون به اتاق مهمانان ساخته و نصب شد. این در به گونه ایی بود که توسط فوتوسل نزدیک شدن گارسون را تشخیص می داد.

شنیده ها حاکی از آن است که اولین در هوشمند توسط بگرام وال یک نوجوان 13 ساله افغانستانی ساخته شده است.

در-هوشمند

از قفل های چوبی تا قفل های هوشمند و دیجیتال

گفته ها حاکی از آن است که اولین قفل در قرن 18 در خراساباد در نزدیکی نینوا توسط آشوریان پیدا شده این قفل دارای چند میله حرکتی در سوراخ های کلون می باشد.  پس از آن اشراف روم قفل هایی را برای خزانه خود می ساختند که کلید آن به حالت انگشتر بر روی دست آنان قرار می گرفت. در قرن ششم و از زمان ساسانیان قفل به منظور بستن در گنجه ها و صندوق ها، دخیل بستن وارد ایران شد بر خلاف سادگی و چوبی بودن این قفل ها دارای امنیت بالایی بودند. سال ها بعد اروپاییان قفل هایی از جنس آهن ساختند که به مراتب مقاوم تر قفل های چوبی بود.

مقاله مرتبط:   سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، نگاهی به خانه های آینده

سال ها بعد با ورود به عصر جدید ارتباطات انسان ترجیح داد که به جای استفاده از قفل و کلید های آهنی که هر لحظه در معرض خطر سارقین می باشند به قفل های دیجیتال روی بیاورد این قفل ها به علت سیستم پیشرفته خود قابلیت آلارم حادثه را نیز داشتند.

با هجوم مردم به سمت تلفن همراه های هوشمند بشر تصمیم به ساخت قفل های هوشمند گرفت که با استقبال چشم گیر مردم رو به رو شد چون دیگر نیاز به بردن کارت قفل نبود و مردم می توانستند توسط تلفن همراه خود قفل هوشمند خانه هوشمند خود را باز کنند.

قفل هوشمند فقط مختص به خانه هوشمند شما نیست شما می توانید از این قفل در مغازه، بانک، صرافی،گاو صندوق، اتاق خواب و … استفاده کنید.

گفته ها حاکی از آن است که اولین قفل هوشمند توسط یک جوان ایرانی ساخته شده است.

در-هوشمند

سیستم امنیت هوشمند با استفاده از درهای هوشمند

مطالب فوق نشان دهنده آن است که درهای اتوماتیک بستری برای ساخت درهای هوشمند بودند. همانطور که در مقاله خانه هوشمند گفته شد کلید هر شخص دستان اوست!

طبق گزارش پلیس در هر 28 ثانیه یک دزدی رخ می دهد. درهای هوشمند قابلیت ذخیره 100 اثر انگشت را دارا می باشند. این سیستم هوشمند نه تنها سبب سهولت ماموران امنیتی جهت پیدا کردن سارقین می شود بلکه سبب می شود تا تنها عده خاصی اجازه ورود به خانه هوشمند شما را داشته باشند.

سیستم درهای هوشمند در خانه هوشمند به گونه ایی ساخته شده که شما بتوانید از طریق تلفن همراه خود از ورود و خروج افراد آگاه شوید. زمانی که خارج از منزل هوشمند خود هستید هر گاه که بخواهید می توانید شخص خاصی نظیر تعمیر کار، پرستار کودک، پستچی و … در تایم مشخصی اجازه ورود به خانه هوشمند خود دهید.

درهای هوشمند دارای چندین سطح امنیتی و قفل می باشند شما می توانید علاوه بر اثر انگشت و قفل هایی نظیر صدا، چهره، ریموت اتومبیل و … استفاده کنید. شما قابلیت این را خواهید داشت که هر زمان که بخواهید از طریق تلفن همراه هوشمند خود و امواج   wifiو بلوتوث رمز در هوشمند خود را تغییر دهید.

راحتی و آسایش را زمانی خواهید دید که بدون تماس دست و از طریق تلفن همراه خود یا گجت هوشمند پوششی خود در هوشمند ضد سرقت خود را باز می کنید. در های هوشمند ضد سرقت قابلیت تشخیص چهره و افراد را دارا می باشند.

سیستم ضد حریق در درهای هوشمند

درهای هوشمند مناسب با آب و هوای منطقه شما ساخته شده و به منظور حفظ حریم شخصی شما درهای هوشمند ضد اسید می باشند و جنس روکش در هوشمند به گونه ایی است که قابلیت ضد اشتعال دارد.

از دیگر حسن های در و قفل هوشمند می توان به کارکرد آن اشاره کرد. ریموت های قفل هوشمند با باتری کار می کنند که سبب می شود در صورت نبود برق شما امکان ورود و خروج به خانه هوشمند خود را داشته باشید.

از محصولات شرکت کاروتک در عرصه هوشمندسازی خانه و هوشمندسازی ساختمان می توان به در های ضد سرقت هوشمند اشاره  که که همان طور که در مباحث فوق اشاره شد درهای هوشمند شرکت کاروتک تمامی قابلیت هایی که برای هوشمند شدن یک در نیاز است را دارا می باشند.

در-هوشمند

در هوشمند و قفل هوشمند در آینده نزدیک

شرکت سامسونگ موفق به ساخت قفل برای درهای هوشمند و ضد سرقت شده است. این قفل هوشمند قابلیت دوربین مدار بسته شدن را دارا می باشند و این امکان را به شما می دهد که هر زمان که شما بخواهید لوگو رمز خود را تغییر دهند. شرکت سامسونگ وعده ساخت قفل های هوشمندی که تبدیل به دوربین مداربسته شدن می شوند و دزدگیر شدن را به هوادار خود داده است.