اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهنظری ندارمقابل قبولهعالی بود 23 رای | 4٫43 امتیاز
Loading...

شرکت اسمارت مایر، خانه هوشمند و ساختمان هوشمند

۳۰
فروردین
۱۳۹۸
smartmyer

اسمارت مایر، خانه هوشمند و ساختمان هوشمند

همان طور که در قسمت های مختلف مبحث اینترنت اشیاء اشاره شد IOT تغییر و تحول زیادی را در اجسامی نظیر کلید پریز هوشمند ایجاد کرد. به بیان بهتر می توان گفت در واقع زمینه ایی که به واژه هوشمند ابهت می بخشد و سبب ساخت وسایل و محصولات هر چه هوشمند می شود زیر ساختی به نام  IOT یا اینترنت اشیا است.

برای داشتن یک محل کار و یا خانه هوشمند نیازمند یک بستر و زیر ساختی هستیم که خانه یا محل کار ما را هوشمندتر از قبل کند. شرکت کاروتک یا تکنولوژی هوشمند کارو همراه با سیستم های هوشمند سازی، امنیت و آسودگی هر چه بیشتر را برای شما به ارمغان می آورد.

شرکت های زیادی از قبیل شرکت زیمنس، شرکت فیبارو، شرکت اسمارت مایر و … در زمینه پیشرفت هر روزه در مورد ساخت و تولید محصولات هوشمند کار کردند اما چیزی که شرکت اسمارت مایر را از بقیه متمایز می کند کشف، مطالعه و بکارگیری اینترنت اشیا در زمینه های کاربردی بوده است.

به طور کلی شرکت اسمارت مایر یک شرکت اروپایی می باشد و زادگاه آن کشور استونی است. شرکت اسمارت مایر سال هاست که در صنعت هوشمندسازی مکان های مختلفی نظیر بوتیک، خانه، سوپر مارکت و … فعالیت دارد. واژه اسمارت به معنای هوشمند می باشد و پسوند مایر در زبان آلمانی به معنای نامیده شدن است پس هدف این شرکت شکل گیری یک زندگی آسوده و هوشمند است.

بستر و لازمه استفاده از اینترنت اشیاء وابسته به دو بخش است. برای داشتن یک سیستم هوشمند شرکت اسمارت مایر کنترلی را به جهت اطلاع رسانی در منزل یا محل کار و ضمن هدایت و عملکرد سیستم اینترنت اشیاء به هواداران خود هدیه داده. البته اسمارت مایر به تازگی اپلیکیشن رایگانی که همچون کنترلر عمل می کند را برای هواداران اینترنت اشیاء ساخته است تا بتوانند از راه دور به نظارت خانه هوشمند و ساختمان هوشمند خود بپردازند. همان طور که واقف هستید اینترنت اشیاء توام با محصولات هوشمند می باشد.

smart-home technologies

عملکرد کنترلر اسمارت مایر

مهمترین رکن برای نامیدن لقب هوشمند بر روی خانه یا محل کار وجود یک کنترلر به منظور دریافت تمامی اتفاقات است. کنترلر وظیفه دریافت پیام های مختلف از طریق سنسورهای موجود بر روی سیستم دوربین مدار بسته، سیستم اعلام حریق، سیستم روشنایی، سیستم هشدار نشت گاز و … را دارد.

 

یک کنترل برای همه

دیگر زمان آن فرا رسیده که با انواع ریموت تلوزیون، ریموت کولر، ریموت روشنایی و … خداحافظی کنید چرا که شما می توانید توسط کنترلر هوشمند اسمارت مایر به تمامی اهداف خود از قبیل تعویض کانال تلوزیون یا خاموش کردن سیستم برقی یا گاز برسید.

ویژگی های کنترلر اسمارت کایر

از ویژگی های جذاب این کنترلر می توان به سیستم هشدار دهنده و محافظت از کودک اشاره کرد. این کنترلر به کمک سیستم دوربین مدار بسته تمامی اتفاقاتی که درون خانه می افتد را لحظه به لحظه به شما یا پرستار کودک شما اعلام می کند.

شرکت اسمارت مایر محصولات هوشمند زیادی را در جهت حفاظت و امنیت روانه بازار کرده که علاوه بر ظاهر زیبا دارای سیستم هوشمندی نیز هستند از محصولات اسمارت مایر می توان به سیستم دوربین مدار بسته، شیر بازویی هوشمند، ترموستات هوشمند، آژیر هوشمند و … اشاره کرد کلیه این محصولات توسط کنترلر هوشمند اسمارت مایر مدیریت می شوند.

از مزایای سیستم کنترل اسمارت مایر می توان به نصب آن بر روی خانه سنتی اشاره کرد. به بیان ساده تر می توان گفت که شما می توانید توسط کنترل شرکت اسمارت مایر خانه سنتی خود را بدون اندک تغییری در سیستم برق کشی و کابل کشی تبدیل به یک خانه هوشمند کنید. از مزایای دیگر کنترلر هوشمند اسمارت مایر می توان به حافظه داخلی و قابلیت کنترل تا 30 متر را اشاره کرد.

smart-home-smart-phone

عملکرد و مزایای اپلیکیشن اسمارت مایر

اسمارت مایر با هدف حفاظت و امنیت خانه هوشمند و ساختمان هوشمند با ساخت اپلیکیشن خود شما را در محافظت و جلوگیری از اتلاف انرژی و آگاهی شما از وضعیت خانه یا محل کار خود در مسافت طولانی آگاه می کند. این اپلیکشن حکم کنترل از راه دور را برای شما مهیا می کند. این اپلیکیشن رایگان که قابل نصب بر روی سیستم های عامل اندروید و ios است دارای چندین بخش متفاوت با عملکرد های مختلف است.

مقاله مرتبط:   ترموستات هوشمند چگونه حال و هوای خانه را عوض می‌کند؟

HOME: در این بخش شما می توانید بخش هایی نظیر رطوبت، دما، عملکرد کولر یا سیستم گرمایشی یا سیستم دوربین مدار بسته خانه هوشمند یا ساختمان هوشمند خود را ببینید.

Program: در این بخش شما می توانید زمان تعیین سناریو یا حرکت پرده ها و … را مشخص کنید. در واقع این قابلیت درون اپلیکشن اسمارت مایر این قابلیت را به شما می دهد تا برای کارهای خود برنامه ریزی کنید و در زمان مناسب آن را به اجرا بیاورید.

Security: این بخش نقش امنیت و محافظت محل کار، ساختمان هوشمند یا خانه هوشمند شما را بر عهده دارد و شما می توانید توسط این قسمت از راه دور لوگو قفل خانه هوشمند خود را عوض کنید. در این قسمت از اپلیکشن شما قادر خواهید بود تا تمام علائم هشداری که در هنگام خطر ارسال می شود را ببینید. در این قضیه ماجرا به صورت عکس نیز وجود دارد شما می توانید توسط این بخش برای خانه هوشمند خود پیام ارسال کنید.

Dive: مرکز تجزیه و تحلیل تمامی عملکردهای کنترل سیستم اینترنت اشیاء بر عهده این قسمت از اپلیکشن است پس می توان گفت که ابتدا تمامی پیغام ها اول به این قسمت رفته و سپس به قسمت های مختلف تجزیه می شوند یا به بیان ساده تر می توان گفت این بخش هم چون مغز وظیفه تحلیل اتفاقات را دارد.

Setting: کلیه تنظیمات و آلارم ها و زنگ خطرها در این قسمت تعویض و تغییر پیدا می کنند.

اپلیکیشن اسمارت مایر قابلیت فرمان دهی به کنترلر هوشمند را دارد و شما می توانید از راه دور بر عملکرد سیستم پخت و پز، سیستم شست و شو، سیستم امنیتی و … خود آگاه شوید. از قابلیت های دیگری که اینترنت اشیاء برای بشر فراهم کرده امکان مانور شب است.

شما می توانید توسط یک دکمه از راه دور به منظور حفظ منزل خود از مانور شب استفاده کنید به این صورت که سیستم روشنایی در زمان های مختلفی که شما می خواهید خاموش و روشن می شوند گرچه شاید این راه کلیشه ایی برای سارقین باشد. اما این قابلیت می تواند در مدت هر چند کوتاه سارقین را بازی دهد و خانه شما را حفظ کند.

از مزایای این اپلیکیشن می توان به کارکرد آن با وجود اینترنت کم سرعت و امواج وای فای اشاره کرد. گزارشات حاکی از آن است که شرکت اسمارت مایر به فکر تمامی مردمان جهان بوده و این اپلیکیشن قادر به تغییر زبان نیز می باشد.

smartmyer-app

نتیجه گیری

امروزه بستر و زمینه ایی چون اینترنت سبب شده تا اجسام هم به زبان ما صحبت کنند و ما را از تمامی وقایع و اتفاقات آگاه کنند. شرکت اسمارت مایر بستری را برای هوشمندسازی ساختمان و هوشمند سازی خانه و تمامی ابزار و وسایل شما فراهم کرده که شما می توانید توسط آن از سیستم آبرسانی و نشت گاز و روشنایی و … خود آگاه شوید.

‘همان طور که اشاره شد سیستم کنترل اسمارت مایر صرفا برای خانه هوشمند شما نیست بلکه شما می توانید این سیستم هوشمند را درون محل کار خود اجرا کنید از مزایا این سیستم در محل کار خود می توان به عدم اتلاف وقت و انرژی و ایمنی ساختمان اداری اشاره کرد.

شرکت کاروتک با استفاده از محصولات هوشمند شرکت اسمارت مایر همگام با تکنولوژی روز دنیا شما را در ساخت خانه هوشمند و ساختمان هوشمند یاری می کند.